Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

28 | 01 | 2021

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W PRZEDSZKOLU

"Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci, 

że 15 maja, kiedy słońce świeci,                            

(prawda to święta, to nie są bajki) 

Obchodzimy Święto Niezapominajki!"

Czytaj więcej: DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W PRZEDSZKOLU

RYSUNEK DZIECKA – O CZYM MOŻE INFORMOWAĆ?

Niewątpliwie rysowanie, czy malowanie, to jedna z tych czynności, która mocno kojarzy się z wiekiem dziecięcym. Dzieci uwielbiają przelewać na papier swoje myśli, odczucia, tworzyć swoje mini „dzieła sztuki”. A co nam, rodzicom i wychowawcom mogą one powiedzieć? Czy dzięki nim możemy lepiej poznać dziecko?

Czytaj więcej: RYSUNEK DZIECKA – O CZYM MOŻE INFORMOWAĆ?

Koncert w wykonaniu CZŁOWIEKA ORKIESTRY z okazji DNIA KOBIET

10 marca z okazji DNIA DZIEWCZYNEK  nasze przedszkole odwiedził CZŁOWIEK ORKIESTRA Pan W.Pyzalski. Podczas koncertu muzycznego Pan Orkiestra grał jednocześnie na 8 instrumentach. Dzieci miały możliwość zapoznania się z instrumentami muzycznymi, takimi jak: kazobo kazobie, dzwonki naciskane, rurki, pianino cyfrowe, a także grzechotki czy dzwoneczki. Pan ORKIESTRA wykonywał utwory muzyki klasycznej, a także te znane wszystkim przedszkolakom. Następnie zapoznał dzieci z instrumentami strunowymi szarpanymi, czyli gitarą, na której zagrał gitarowego bluesa. Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił, wykonując proste improwizacje rytmiczne na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach. Ponadto w tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez pięknego upominku w postaci słodkiego bukieciku przygotowanego przez Radę Rodziców. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki serdecznie dziękują Radzie Sołeckiej w Krzyżowicach za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

tekst i foto Wiesława Stańczyk


Propozycje zabaw dla przedszkolaków

Drodzy Rodzice!

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania przedszkola, wychodząc naprzeciw potrzebom osób sprawujących opiekę nad naszymi wychowankami, proponujemy skorzystanie z propozycji organizacji czasu wolnego.

Powodzenia!

Katalog stron - strony dla dzieci:

https://sieciaki.pl - Sieciaki.pl - poznaj bezpieczny internet i dołącz do drużyny Sieciaków Bezpieczna strona dla dzieci. Konkursy, komiksy, sondy, filmy i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.
http://wyspa.interia.pl/ - serwis dla dzieci od 5 do 10 lat, bajki, wierszyki, opowiadania o zwierzętach i roślinach.
http://www.kraina-zabawy.pl/ - Kraina Zabawy to serwis poświęcony grom dla dzieci i młodzieży.
http://ciufcia.pl/ - serwis edukacyjny dla dzieci w wieku 2-6 lat. Zawiera gry i zabawy dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym.
http://www.swierszczyk.pl/ - Świerszczyk - magazyn dla dzieci.
http://junior.reporter.pl/ - dzieci w sieci, informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z komputera i Internetu, humor, forum dyskusyjne.
http://info.e-dziecko.eu/ - Strona dla Dzieci i Rodziców. Informacje na temat wychowania, żywienia i edukacji Dzieci. Programy, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, puzzle, zagadki, testy .
http://www.krasnoludki.pl/ - Gry, bajki i zabawy dla dzieci, a także kolorowanki, krzyżówki, puzzle. Zabawy wielojęzykowe dla dzieci i nie tylko.
http://wierszobaje.blogspot.com/ - Blog zawierający edukacyjne wiersze i bajeczki dla dzieci.
http://www.misie.com.pl/ - sympatyczny serwis o misiach dla najmłodszych.
https://www.buliba.pl - Buliba.pl: Gry dla dzieci - Edukacyjne zabawy dla dzieci. Gry dla dzieci - Buliba.pl to wyjątkowe gry i piosenki dla dzieci, kolorowanki oraz zabawy online.
http://www.kolorowe-obrazki.pl - Na stronie można znaleźć obrazki do wydrukowania na drukarce i pokolorowania.
http://www.konsumenckieabc.pl/ - strona internetowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Każdy kto kupuje, zamawia, korzysta z usług - jest konsumentem - bez względu na wiek. Także ty. Konsument ma swoje prawa. Znasz je? Jeśli niedokładnie, poczytaj o nich na tej stronie.
Dzieci i przyroda:

http://dzieci.mos.gov.pl/ - Ministerstwo Środowiska dla dzieci, quizy, gry, puzzle, zagadki i porady o tematyce ochrony środowiska.
http://www.przyjaciel-foki.pl/ - Strona promujaca akcję ochrony Fok szarych. Dla dzieci znajdują się tu gry i zabawy.
Język angielski dla dzieci:

http://www.anglomaniacy.pl - Welcome to anglomaniacy.pl. This is a site for kids who are learning English as a foreign or second language. Young ESL students will find here lots of online ...
Miejsca, które warto pokazać dzieciom:

http://www.parkminiatur.com/ - Park Miniatur w Inwałdzie, słynne budowle odtworzone w skali 1:25. międzi innymi Koloseum, Sfinks, wieża Eiffla, Wielki Chiński Mur, Big Ben.
http://www.park-ogrodzieniec.pl/ - Park Miniatur Ogrodzieniec jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można zobaczyć rekonstrukcje legendarnych zamków i warowni Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
http://www.planetarium.torun.pl/ - planetarium w Toruniu, można zobaczyć kulę ziemska z perspektywy kosmosu a w Orbitarium skorzystać z urządzeń-zabawek; zasiąść za sterami sondy kosmicznej i własnoręcznie uruchomić odrzutowe silniki.
http://www.kopalnia.pl - kopalnia soli w Wieliczce, turystom udostępniono 3,5 km podziemnych chodników na głębokości 64-135 m. W wyrobiskach są kaplice,: najpiękniejsza św.Kingi, podziemne jeziora, rzeźby i urządzenia sprzed setek lat.
http://www.juraparkbaltow.pl/ -Bałtowski Kompleks Turystyczny. Park Dinozaurów w Bałtowie to prawdziwy Dino Park pełen realistycznych dinozaurów sprzed milionów lat. Park. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka w neolicie. Na terenie parku znajduje się również muzeum, w którym wystawione są skamieniałości z okresu jurajskiego, w tym między innymi tropy dinozaurów, znalezione w innych miejscowościach regionu świętokrzyskiego.
http://www.kadzidlowo.pl/ - Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, można z bliska przyjrzeć się wilkom, rysiom, żurawiom czy bizonom, pogłaskać daniela lub konika polskiego. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem.
http://www.fokarium.pl/ - Fokaruim na Helu, mieszka tu kilka fok szarych, karmienie odbywa się o godz. 11.00 i 14.00 i w sezonie letnim dodatkowo o 17.00. Przy fokarium istnieje muzeum z wystawą "Ssaki naszego morza".
http://www.panoramaraclawicka.pl/ - Panorama Racławicka we Wrocławiu. Ma 114 m długości, tworzy zamkniety krąg, u którego stóp usypano sztuczny teren co wraz ze specjalnym oświetleniem przenosi widza w inny czas.
http://www.lesnygrod.pl/ - Leśny Gród w Milówce koło Żywca, magiczny zakątek obsadzony ciekawą roślinnością i ozdobiony drewnianymi rzeźbami o temtyce słowiańskiej oraz nawiązujących do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni. W grodzie żyje wiele zwierząt : pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, strusie emu, króliki i kozy miniaturowe. Dla dzieci przygotowany jest ciekawy plac zabaw.
http://www.bpn.com.pl/ - żubry w Białowieży, stado liczy około 400 sztuk i swobodnie żyje w rezerwacie będącym częścią Białowieskiego Parku Narodowego.
http://www.lesnypark.pl/ - Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, można podziwiac, głaskać i karmić dzika zwierzynę. inne atrakcje to stacja ptaków drapieżnych, plac zabaw i bajkowa aleja.

PRZYKŁADOWE ZADANIA DLA 6-LATKA WSZECHSTRONNIE WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ DZIECKA W RÓŻNYCH JEGO SFERACH ROZWOJOWYCH:
1. Rozwój funkcji wzrokowych ćwiczymy poprzez zadania dla 6-latka, jak np.: odnajdywanie na obrazku drobnych szczegółów, podobieństw i różnic, dobieranie par, składanie obrazka pociętego na części, układanie wg wzoru-klocki, puzzle, rysowanie za pomocą szablonów, klasyfikowanie przedmiotów wg rodzaju, ilości, kształtu, koloru, rysowanie po śladzie, kalkowanie, przerysowywanie figur według wzoru. Odwzorowywanie kształtu figur, liter oraz cyfr. Układanie wyrazów z liter. Układanie zdań z wyrazów. Odczytywanie cyfr oznaczających liczby od 0 do 10.
3. Rozwój funkcji słuchowych, np.: dzielenie zdań na wyrazy, dzielenie wyrazów na sylaby, gry i zabawy rytmiczne- związane ze słuchaniem muzyki, wysłuchiwanie głoski na początku wyrazu i na końcu, nauka krótkich wierszyków, rymowanek i piosenek, podejmowanie prób tworzenia sylab i czytania prostych wyrazów.
4. Koordynację wzrokowo-ruchowa i precyzje ruchów ręki ćwiczą takie zadania dla 6-latka, jak np.: ćwiczenia dłoni- machanie, krążenie, klaskanie, ćwiczenia palców- naśladowanie pisania na komputerze, padania deszczu, lepienie z plasteliny i gliny, wycinanie nożyczkami, malowanie palcami, odrysowywanie własnej dłoni, rysowanie obiema rękoma jednocześnie, łączenie kropek, rysowanie szlaczków i wzorów literopodobnych, nawlekanie koralików, wyrabianie ciasta, budowle z drobnych klocków.
5. Rozwój poznawczy, np.: prowadzenie z dzieckiem rozmów na różne tematy, zadawanie pytań otwartych, problemowych, oczekiwanie od dziecka sposobów na rozwiązanie danych problemów, zwracając uwagę na rozwinięte wypowiedzi malca, czytanie dziecku i zadawanie pytań do przeczytanego tekstu, rozwiązywanie zagadek, tworzenie historyjek obrazkowych,
6. Ćwiczenia służące koncentracji uwagi, np.: rozwiązywanie rebusów, różnego rodzaju gry planszowe, dbałość o kończenie rozpoczętego zadania. Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu.
7. Rozwój emocjonalny dziecka i kontakty społeczne wspierają  takie zadania dla 6-latka, jak np.: cierpliwe słuchanie malca, wspólne zabawy, rozpoznawanie i zaspokajanie podstawowych potrzeb dziecka, życzliwy, przyjazny stosunek do dziecka pełen miłości, chwalenie i wspieranie malucha, sprawianie mu od czasu do czasu jakiś, chociaż drobnych przyjemności.

Opracowała Wiesława Stańczyk

„Powiedział Bartek,że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

 mówi staropolskie przysłowie. Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Tego dnia dzieci obejrzały teatrzyk: „ PĄCZKI I FAWORKI U BABCI HONORATKI” M. Konopnickiej, po czym z przyjemnością spałaszowały duże , pyszne pączusie- mniam, mniam, mniam!

tekst i foto Wiesława Stańczyk

WALENTYNKOWE CIASTECZKA

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie, więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

W tym roku WALENTYNKI dzieci spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały walentynkowe serduszka. Powycinane ciasteczka zostały ułożone na blachach, zaniesione i upieczone w przedszkolnej kuchni. Po ozdobieniu wręczyły swoje wypieki rodzicom. Sprawiając im słodką i z serca płynącą niespodziankę.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

TEATRZYK "MAGICZNE SŁOWA"

Dn. 22.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalek BAJKA ze Starego Sącza, którzy przedstawili spektakl MAGICZNE SŁOWA.

Dzięki poznaniu perypetii kapryśnej, wiecznie znudzonej dziewczynki o imieniu Lenka dzieci zrozumiały, jak ważne jest okazywanie innym ludziom szacunku. Uzmysłowiły sobie także, jaką ogromną moc niesie ze sobą używanie czarodziejskich słów takich jak: proszę, przepraszam, dziękuje. Mamy nadzieję, że to ważne i mądre przesłanie będzie towarzyszyło naszym przedszkolakom każdego dnia.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH W CZESKIEJ WSI

 

12 stycznia w Czeskiej Wsi odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych 2020. Przed komisją konkursową wystąpiły nasze przedszkolaki, które miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Dla naszych dzieci była to kolejna możliwość zdobycia doświadczenia w tworzeniu małych form teatralnych, nie tylko występując, ale również obserwując grę aktorską innych zespołów. Za swój występ przedszkolaki otrzymały nagrodę pieniężną oraz dyplom.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI

Przyszli wszyscy, których kochamy, w niebo patrzą, gdy znika dzień.

Bo ta chwila, na którą czekamy, już niebawem rozpocznie się.

To Wigilia- noc oczekiwania, pierwsza gwiazdka rozjaśnia mrok.

Czas dobroci i życzeń składania, każdy czeka na nią cały rok.

19 GRUDNIA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W KRZYŻOWICACH ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI. DZIECI ZAPREZENTOWAŁY KOLĘDY, WIERSZYKI I UTWORY O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ WPROWADZAJĄC WSZYSTKICH W NASTRÓJ ŚWIĄTECZNY. NIE ZABRAKŁO RÓWNIEŻ WZAJEMNYCH ŻYCZEŃ, OPŁATKA, PREZENTÓW ORAZ POCZĘSTUNKU PRZYGOTOWANEGO PRZEZ RODZICÓW. WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS Z BLISKIMI SPRAWIŁ, ŻE WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU UPŁYNĘŁA W MIŁEJ I SERDECZNEJ ATMOSFERZE.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ …, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

22 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka w Krzyżowicach zamieniła się w pluszowy i misiowy raj dla przedszkolaków. Na dzieci czekało moc atrakcji: pluszowe czytanie, misiowa bajeczka, układanie puzzli, zajęcia ruchowe, a także kolorowanki z ulubionymi misiami. Przedszkolaki były zachwycone, bo przecież Pluszowy Miś to ulubiona zabawka najmłodszych.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ …, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

Występ zespołu " Zbrucz" z Ukrainy

Dnia 18 listopada przedszkolaki miały okazję zobaczyć występ muzycznego zespołu „Zbrucz” z Ukrainy. Była to okazja do poznania kultury, strojów ludowych, pieśni i tańców naszych wschodnich sąsiadów.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY W PRZEDSZKOLU

15 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy Ratownika Medycznego i zarazem Instruktor Pierwszej Pomocy – Pana Andrzeja Wojnarowskiego. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku,  w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Andrzej wyjaśnił dzieciom, na czym polega jego praca. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Poznały sprzęt ratowniczy i obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się „małymi ratownikami”. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Wojnarowskiemu za przybycie do naszego przedszkola i przybliżenie specyfiki swojej pracy.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

W dniu 25 października dzieci uczestniczyły w wycieczce na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci wszystkich zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem. Szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie wycieczki, dzieci  poznawały tradycje, zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju Zmarłych i osób odwiedzających to szczególne miejsce.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

 

POZNAJEMY ZAWÓD LEŚNIKA i MYŚLIWEGO

Dnia 29 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z PANIĄ MAGDALENĄ WINCER – LEŚNIKIEM Z NADLEŚNICTWA BRZEGORAZ PANEM PIOTREM SKOROCHODĄ-MYŚLIWYM Z KOŁA ŁOWIECKIEGO „HUBERT” W BRZEGU /tatą Jagódki/.

 Celem spotkania było kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat drzew, ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Pani Madzia i Pan Piotr wykorzystując ciekawe plansze, obrazki, naturalne okazy, opowiedzieli nam o różnych gatunkach drzew, zwierzętach i ptakach  zamieszkujących las, o ich zwyczajach i potrzebach. Przedszkolaki dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie. Musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających oraz przestrzegać zasad zachowania się w nim. Zajęcia te uświadomiły nam, że przyrodę należy kochać i szanować, że wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni.  Na zakończenie spotkania wspólnie z naszymi gośćmi posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym piękne, zielone drzewko, jako symbol naszej przynależności do świata zwierząt i roślin .  Bardzo dziękujemy Pani Madzi oraz Panu Piotrowi za bardzo interesującą lekcję przyrody oraz  kolorowanki o tematyce edukacyjnej.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Idą, idą witaminki!

Z myślą o jarzynowych witaminkach, dzieci postanowiły zrobić pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Podczas robienia sałatki, dzieci nauczyły się, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze, urządzając w sali prawdziwą ucztę.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Równie istotne jest, więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla naszych chłopców. Dziewczynki wręczyły im upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. A słodki poczęstunek był dopełnieniem wspaniałego i radosnego dnia.

 

tekst i foto Wiesława Stańczyk

Występ przedszkolaków na XIX EUROPEJSKICH TARGACH CHŁOPSKICH w Krzyżowicach

Dnia 22 września 2019r. dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne na "XIX Europejskich Targach Chłopskich" w Krzyżowicach. Przedszkolakom towarzyszyła nie tylko wspaniała pogoda, ale także znakomite humory. Dzieci ubrane w piękne stroje ludowe odważnym krokiem wkroczyły na scenę. Zaprezentowały program artystyczny pod hasłem: „Dożynkowy wieniec". Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu najmłodszych sprawił oglądającym dużo pozytywnych emocji i radości. Za swoje dokonania aktorskie dzieci zostały nagrodzone obfitymi brawami. Wspaniały  klimat panował także na stoisku Rady Rodziców PP w Krzyżowicach. Ciasto upieczone przez rodziców sprzedawało się znakomicie. 

 "KAŻDE PRZEDSIĘWZIĘCIE, KTÓRE WNOSI W ŻYCIE DZIECKA UŚMIECH I ZADOWOLENIE JEST BEZCENNE. WSPARCIE ZE STRONY RODZICÓW, ŻYCZLIWOŚĆ I PRACA NA RZECZ PRZEDSZKOLA, AKCEPTACJA PLANÓW I ZAMIERZEŃ TO OGROMNA POMOC 
W KSZTAŁCENIU I WYCHOWANIU NASZYCH DZIECI."

 Dziękujemy!

tekst i foto Wiesława Stańczyk

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 września 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim . Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi album z własnoręcznie wykonanymi pracami.

tekst i foto Wiesława Stańczyk

PODZIĘKOWANIE

Gminny Konkurs Recytatorski


Dnia 12 czerwca odbył się Gminny Konkurs Recytatorski . Nasze przedszkolaki: Artur Banik, Błażej Bruś, Szymon Ciepiela, Filip Fiałkowski, Amelia Hraca, Michał Krasoń, Hubert Skorochoda recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Udział dzieci w akcji edukacyjnej: "AKADEMIA DOBRYCH MANIER"

 

DZIECI Z PRZEDSZKOLA W KRZYŻOWICACH PRZYSTĄPIŁY DO AKCJI EDUKACYJNEJ I KONKURSU „AKADEMIA DOBRYCH MANIER”. CELEM AKCJI I KONKURSU BYŁO PROPAGOWANIE WŚRÓD DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM OGÓLNEJ WIEDZY NA TEMAT ZASAD I UMIEJĘTNOŚCI KULTURALNEGO ZACHOWANIA ORAZ DOBRYCH MANIER, JAK TEŻ POWSZECHNIE OBOWIĄZUJĄCYCH ZWROTÓW GRZECZNOŚCIOWYCH, KSZTAŁTOWANIE POSTAW W DUCHU ZROZUMIENIA I SZACUNKU DO SIEBIE ORAZ INNYCH OSÓB.  PODSUMOWANIEM AKCJI BYŁO WYKONANIE PRACY PLASTYCZNEJ. ZA ZNAJOMOŚĆ ZASAD SAVOIR-VIVRE PRZEDSZKOLAKI OTRZYMAŁY ODZNAKI „MISTRZA DOBRYCH MANIER".

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1813839
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
523
823
4180
1802366
1813839