Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

22 | 04 | 2019
Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/vmail/wodip.opole.pl/zs_olszanka/www/j/images/Uwaga
    • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/

WYBORY MINI MISS PRZEDSZKOLAKÓW- DZIEŃ KOBIET 2019

ZŁOTE SŁOŃCE RANO WSTAŁO

I TAK MYŚLI SOBIE

JESZCZE CHŁODNO, KWIATÓW MAŁO

A DZIŚ ŚWIĘTO KOBIET.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu odbyły się WYBORY MINI MISS PRZEDSZKOLAKÓW. Szanowne JURY stanowili chłopcy z grupy, którzy przybyli do przedszkola odświętnie ubrani. Dziewczynki natomiast zaprezentowały się w pięknych kreacjach. Każda młoda dama tego dnia była nagrodzona. Po licznych konkurencjach  JURY wybrało: „Najbardziej Roześmianą Miss”, „Miss Równowagi”, „Najbardziej Rozskakaną Miss”, „Miss Najdłuższego Kucyka”, „Najbardziej Rozśpiewaną Miss”, „Miss Zgadywanek”, „Miss Szybkości” oraz „Miss Najszybszego Liczenia”. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

 

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – TŁUSTY CZWARTEK. Dzieci poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe oraz zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci  pysznych pączków z cukrem pudrem.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni podczas licznych zabaw.  Dzieci ozdabiały walentynkowe serduszka-pierniczki, które wręczyły swoim rodzicom. Sprawiając im słodką i z serca płynącą niespodziankę.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

Spotkanie z pielęgniarką: "Zdrowie jest najważniejsze!"

 

13 lutego 2019 roku odwiedziła nas pani pielęgniarka z Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu (babcia Jagódki i Hubercika ). Pani Marysia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczą torbą. Przygotowała dla nas prelekcję na temat: ”ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE”. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Marysia wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Opowiadając o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria, takie jak: różne rodzaje strzykawek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz i wiele innych.
Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę: naklejki – DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Marii Skorochoda za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Pogorzeli

13 stycznia 2019 r. dzieci wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Pogorzeli. Głównym celem przeglądu było kultywowanie ludowych tradycji oraz prezentacja i upowszechnianie zwyczajów bożonarodzeniowych. Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie, a od organizatora nagrodę pieniężną oraz dyplom.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 23 listopada w bibliotece w Krzyżowicach był obchodzony  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Wszystkim dzieciom o tym dniu przypominała scenografia biblioteczna. Pani Ania przygotowała dla najmłodszych czytelników mnóstwo niespodzianek. Teatrzyk, czytanie bajki o misiu a także dzieci wykonały samodzielnie zakładkę do książki w kształcie misia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały Pani Ani za wspaniałe zajęcia i w dowód wdzięczności wręczyły samodzielnie przygotowany MISIOWY ALBUMIK.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

DZIEŃ CZARNEGO KOTA W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH

W czwartek 15 listopada przedszkolaki zamieniły się w koty. Dlaczego? Bo to Dzień Czarnego Kota! Pomysł święta powstał we Włoszech. Tam właśnie założono Ruch Obrony Czarnych Kotów. Ma on na celu ochronę czarnych kotów przed skutkami przesądów, jakie je otaczają. W tym dniu przedszkolaki udały się do biblioteki, gdzie dowiedziały się na podstawie literatury, że wcale nie trzeba  wierzyć w przesądy, że czarne koty przynoszą pecha… i że są one bardzo milusie. Dowiedziały się także jak żyją koty, jakie mają przyzwyczajenia, co lubią jeść oraz jak należy opiekować się nimi. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej polubiły przemiłe zwierzątka.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

{gallery}galeria/2018_2019/pp_k/czarny_kot{/gallery}

100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczystość z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały także hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. 
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

JESIENNY GRILL W PRZEDSZKOLU /fotorelacja/

NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE. Spotkanie z wolontariuszką z PRZYTULISKA"PRZYTUL PSISKO" w Brzegu

Dnia 8 października 2018 r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu z wolontariuszką z przytuliska "Przytul psisko" w Brzegu. Spotkanie miało na celu przybliżenie, oswojenie, uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt. Wyrobienie nawyku systematyczności w opiece nad nimi poprzez uświadomienie wszelkich ich potrzeb. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – przytulisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Dodatkowo poznaliśmy „mowę ciała psa”, wiemy, po czym rozpoznać czy piesek jest zły czy gotowy do zabawy.Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani wolontariuszce "Dyplom podziękowania"  oraz przekazały dla podopiecznych przytuliska karmę dla piesków i kotków.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Pyszne witaminki - robimy sałatkę jarzynową

Z myślą o jarzynowych witaminkach dzieci postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.

Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE W KRZYŻOWICACH - fotorelacja

Dziś jest wielkie święto bajek. Żadna w książce nie zostaje. Idą sobie leśną drogą, by w to święto pobyć z sobą.

Jak uważnie popatrzycieI uważnie posłuchacie. Gdy się tu za chwilę zjawią, to z pewnością je poznacie.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

WESOŁE MISIE NA XVIII EUROPEJSKICH TARGACH CHŁOPSKICH

Dnia 30 września 2018r. przedszkolaki uczestniczyły w XVIII Europejskich Targach Chłopskich. Dzieci zaprezentowały licznie zgromadzonym gościom program artystyczny pod hasłem „WESOŁE MISIE”. Po wspaniałych występach, w których przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci zostały zaproszone na stoisko Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach. Na przedszkolaków czekała słodka niespodzianka w postaci dużego tortu w kształcie misia, który smakował wszystkim maluszkom wyśmienicie!!! Atmosfera tej uroczystości była bardzo radosna. Przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

 

DZIĘKUJEMY

WSZYSTKIM RODZICOM

ZA

PRZEPIĘKNE STOISKO

PYSZNE CIASTA

WYŚMIENITY TORT

XVIII EUROPEJSKIE TARGI CHŁOPSKIE

"KAŻDE PRZEDSIĘWZIĘCIE, KTÓRE WNOSI W ŻYCIE DZIECKA UŚMIECH I ZADOWOLENIE JEST BEZCENNE. WSPARCIE ZE STRONY RODZICÓW, ŻYCZLIWOŚĆ I PRACA NA RZECZ PRZEDSZKOLA, AKCEPTACJA PLANÓW

I ZAMIERZEŃ TO OGROMNA POMOC W KSZTAŁCENIU I WYCHOWANIU NASZYCH DZIECI."

 

Dzieci i personel przedszkola

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
image.png

Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne dyplomy dla „Super Chłopaka ”. Były także piękne upominki od Rady Rodziców oraz oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Miłą niespodziankę przygotowała dla wszystkich dzieci Pani Ania Sobolewska . W ramach akcji "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"  przeczytała przedszkolakom bajkę o "Misiu Wiktorku". Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

MISIE SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

20 września wszystkie przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem:  Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej".

Dzieci sprzątały plac zabaw. Przed przystąpieniem do pracy zostały odpowiednio wyposażone w rękawiczki jednorazowe  i worki na śmieci. Do akcji dołączył się także nasz pluszowy przyjaciel -PUSZEK.

Akcja „Sprzątanie Świata” jest akcją niebywale potrzebną, gdyż zachęca ludzi do działania, uczy odpowiedzialności, pobudza inicjatywę i pomysłowość. Jesteśmy przekonani, że tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Dzieci uczestniczyły w Sprzątaniu Świata bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

foto i tekst: Wiesława Stańczyk

"Ziemia moja planeta” - obchody Światowego Dnia Ziemi

 

Dziś ekologia modne słowo,
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.
Jej strażnikami się ogłaszamy,
Od dziś przyrodzie my pomagamy.

Dzieci w naszym przedszkolu o ekologii wiedzą już bardzo dużo. Aktywnie uczestniczą w realizacji programów edukacyjnych oraz konkursach o tematyce ekologicznej. Kształtują one u dzieci postawy proekologiczne, przekonanie, że każdy z nas może być przyjacielem przyrody. Ważne jest też to, aby wszystkie przedszkolaki działały wspólnie w słusznej sprawie jak i dobrze się bawiły, dlatego przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu akcję, podczas której sialiśmy kwiaty na klombie przed budynkiem przedszkola, uczestniczyliśmy w przedstawieniu ekologicznym w wykonaniu starszaków z przedszkola w Olszance. Do naszych działań dołączyli się również rodzice, którzy pięknie posprzątali plac zabaw. Bardzo im za to dziękujemy!

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI


Dnia 19 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych, ale wychowawczych i społecznych. Grupę reprezentowali : Daniel Bugiel, Julia Sagan, Wiktor Gąsiorowski, Artur Banik  oraz Emilka Strzelczyk. Przedszkolaki recytowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. 
Za swoje dokonania artystyczne młodzi artyści otrzymali nagrody rzeczowe.

tekst i foto: Wisława Stańczyk

WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W BRZEGU

Dnia 18.04.2018 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów. Dzieci miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon,  trąbka, gitara, ksylofon, skrzypce, perkusja, akordeon.  Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

WIELKANOCNE WARSZTATY MYDLARSKIE W PRZEDSZKOLU W KRZYŻOWICACH

Dnia 27 marca w Przedszkolu w Krzyżowicach odbyły się WIELKANOCNE WARSZTATY MYDLARSKIE, które prowadziła firma Mydlinka z Opola. Dzieci samodzielnie wykonywały mydełka glicerynowe w wybranym przez siebie kształcie, kolorze oraz zapachu. Każdy mógł wybrać sobie obrazek, kolor brokatu, który następnie zatapiał w mydle. W czasie, gdy gotowe mydełka zastygały dzieci puszczały mydlane bańki oraz zamieniały się w aktorów i stworzyły inscenizację „Jak to się dzieje, że mydło myje?”.
Zabawa była wspaniała, niezwykle twórcza, rozwijająca kreatywność oraz zdolność manualną. 
Już wkrótce wykonane mydełka będą wielkanocnym i pachnącym upominkiem dla najbliższych.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

DZIEŃ KOBIET

                "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,                  

                 W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                 Każdego dnia dobry uczynek - 
                 To jest od chłopców upominek"

 8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. 

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez pięknych upominków.

Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:). Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,  i promienny uśmiech...

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

opracowanie i foto: Wiesława Stańczyk

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1146795
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
191
3278
3469
1126618
1146795